Ośrodek Borowy

w Białym Dunajcu zaprasza na całoroczny wypoczynek 

Górskie wędrówki - dlaczego warto?

Czy wypoczynek w górach jest dla każdego? Odpowiedź jest zdecydowanie na tak. Każdemu jest zalecany jako świetna forma aktywności fizycznej oraz poprawy kondycji psychicznej. Dla jednych będzie to urlop aktywny dla innych bierny. Zaplanowany urlop dla miłośników aktywnego wypoczynku w górach to nie tylko wspinaczki, wędrówka szlakami czy trekking, ale także spływy kajakowe, jazdy konne czy przejażdżki rowerowe.

Aktywny wypoczynek w wakacje w górach dostarcza organizmowi dużą dawkę wysiłku fizycznego. Dotlenia płuca i zwiększa ich objętość, poprawia kondycje mięśni, wzmacnia stawy, obniża ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko zawału serca oraz poprawia ogólną kondycje naszego organizmu. Dobrze zlokalizowana baza noclegowa jest świetnym punktem wyjścia do zorganizowania i zaplanowania całego urlopu w górach pod kątem wycieczek jak i relaksu w termach z ciepłymi źródłami.

Spokojny wypoczynek

Aktywny wypoczynek w górach stwarza idealne warunki dla resetu naszej psychiki. Górskie wspinaczki, niekoniecznie wysiłkowe mają zbawienny wpływ na nasz nastrój i pobudzenie dobrego samopoczucia. Kontakt z naturą, obcowanie z ciszą pozwala twojej świadomości na oderwanie się od codziennych obowiązków i wyciszenie. Połączenie urlopu z aktywnym wypoczynkiem pozwala organizmowi na zmniejszenie stresu i podniesienie poziomu endorfin inaczej zwanych hormonem szczęścia. Wakacje w górach w ustronnych zakątkach dostarczą naszym zmysłom nie tylko ukojenia ale pobudzą je do lepszej koncentracji i wydajności w pracy zawodowej. Świeże górskie powietrze oraz lepszy dostęp do słońca to korzyści nie tylko dla organizmu poprzez produkcję vit.D ale także poprawę naszego zdrowia psychicznego.


Wypad w zimie na długi weekend w góry może być dobrą okazją do aktywnego oderwania się od codziennych zajęć. 

Noclegi zarezerwowane w atrakcyjnych miejscowościach w których jest łatwy dostęp do różnych form aktywności gwarantują udany urlop. Połączenie sportów zimowych z relaksem i odprężeniem w saunie lub w termach dla ciała to parasol ochronny dla naszej odporności i witalności. Aktywne uprawianie sportów zimowych wpływa korzystnie na nasze ciało, wysmukla je, daje odpocząć plecom, odciąża stawy oraz daje wiele radości.

Odpoczynek dla ciała znajdziemy w saunie lub w termach, które oferują masaże, bicze wodne, łaźnie parowe i aromatyczne. Rozluźnieniu i odprężeniu ciała towarzyszy uwolnienie hormonów do krwioobiegu, usunięcie stresu oraz pozbycie się z naszego ciała toksyn wraz z odbudową biologiczną.

Serecznie zapraszamy przez cały rok!

2023 Ośrodek Borowy - noclegi w Białym Dunajcu