Ośrodek Borowy

zaprasza na komfortowy całoroczny wypoczynek w pokojach i apartamentach  

Zakopane dla rodzin - nie tylko noclegi

Zakopane zna każdy mieszkaniec naszego kraju. Jeśli nie osobiście, to na pewno z informacji sportowych, pogodowych i drogowych. Wiadomo, skoki narciarskie, halny czy zakorkowana zakopianka. O tym się mówi i pisze, w zasadzie codziennie. Miasto to dumnie dzierży miano stolicy polskich Tatr. Wypoczywając w Zakopanem, niezależnie od pory roku, każdy znajdzie coś dla siebie. Można korzystać z wielu atrakcji indywidualnie i rodzinnie. Przyjrzyjmy się atrakcjom, w których rodziny znajdą najwięcej frajdy.

Noclegi w Zakopanem

jakie noclegi w Zakopanem wybrać?

Wybór odpowiednie noclegu na wczasy to ważna kwestia, szczególnie podczas pobytu z rodziną. Na noclegi w Zakopanem składa się duża baza noclegowa, wśród niej można wymienić: apartamenty, pokoje gościnne czy pensjonaty. Podróżując z rodziną i dziećmi, wiele osób rezerwuje apartamenty ze względu na komfortowe warunki noclegu. A apartamentach można poczuć się jak w domu - do dyspozycji wczasowiczów są różnorodne udogodnienia.

Za wyborem apartamentów przemawia np. kuchnia, w której można w dowolnym momencie samodzielnie przyrządzać posiłki. Dobrym wyborem noclegu są także pensjonaty - zarezerwować można nie tylko pokoje, ale również dostępne jest wyżywienie na miejscu. To opcja, która będzie dodatkowo płatna i zwiększy koszty noclegu w Zakopanem, niemniej wielu się na nią decyduje ze względu na dużą wygodę.

TE ATRAKCJE SPODOBAJĄ SIĘ DZIECIOM

Góralski Ślizg

Niedaleko kolejki na Gubałówkę, możemy trafić na wspaniałą zjeżdżalnię. To bardzo wysoki, prawie 5 piętrowy obiekt, z 8 torami i blisko 50-metrowym torem. Przy tych warunkach konstrukcyjnych, zjazd na specjalnie zaprojektowanej 2-osobowej macie, może dostarczyć wielu wrażeń. Dla dorosłych i dzieci to wyjątkowa atrakcja. Jest to obiekt całoroczny, w porze wieczorowej dodatkowo oświetlony.

Myszogród

Można powiedzieć, że to mysie miasteczko. Na powierzchni prawie 200 m2, prawie 1000 miniaturowych myszek żyje w gablotach zaprojektowanych przez artystów. Możemy tam zobaczyć, jak małe gryzonie sobie radzą we wnętrzu ufo, na Marsie, w Magicznym Lesie czy Zimowym Miasteczku. Obserwacja zwierząt, w tych niesamowitych przestrzeniach jest naprawdę bardzo interesująca.

W Tatry z dziećmi - O TYM PAMIĘTAJ

Podstawową zasadą wypraw z dziećmi w góry jest odpowiedni ubiór, który ochroni nas przed nagłymi zmianami pogody. Jedzenie i picie (pamiętajmy, że woda z tatrzańskich potoków nie gasi pragnienia), oraz mapy, latarki, naładowany telefon i power bank. Z najmłodszymi adeptami turystyki górskiej warto na początek wybrać się w doliny, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo jednocześnie dając przedsmak górskiej przygody.

Doliny Chochołowska i Kościeliska idealnie nadają się na pierwsze spotkanie z Tatrami. Kolejnym etapem może być wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Już sam przejazd kolejką linową jest wielką atrakcją, a dodatkowo spacer na wysokości 1987 m n.p.m. da poznać zapach i smak gór wysokich. Wyprawiając się na Gubałówkę kolejką linowo-terenową, po 4-minutowej podróży znajdziemy się na wysokości 1120 m n.p.m. Z tej wysokości możemy podziwiać Tatry, Gorce a przy dobrej pogodzie nawet Pieniny i Tatry Słowackie. Z Gubałówki krótkim spacerem dotrzemy do Butorowego Wierchu, gdzie wyciągiem krzesełkowym możemy zjechać do Zakopanego. 

to tylko niektóre propozycje. Aby poznać wszystkie warto spędzić w Zakopanem więcej czasu i zarezerwować nocleg w sprawdzonym obiekcie.

Ten krótki przegląd nie wyczerpuje atrakcji dla rodzin w Zakopanem. Bogactwo oferty turystycznej jest ogromne. Rodziny z dziećmi, w każdym wieku znajdą tu wiele propozycji ciekawego i aktywnego wypoczynku.

CAŁROCZNE NOCLEGI W TATRACH

2020 Ośrodek Borowy - noclegi w Białym Dunajcu